چاپ کردن این صفحه

برگزاری همایش تجزیه طلبانه پانترک‌ها در اسرائیل

دوشنبه, 27 فروردين 1397 ساعت 08:18 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

 

يكي از فعالان باند تجزيه طلب ضدايراني « داك » ( به اصطلاح كنگره آذربايجاني‌هاي دنيا )  و « دامب » ( به اصطلاح اتحاديه ملي آذربايجاني هاي دنيا ) در باكو اعلام كرد گردهمايي سراسري گروهك « دامب » در آينده نزديك در «اسرائیل» برگزار خواهد شد.

به گزارش وب سایت خبری- تحلیلی آذریها به نقل پايگاه اينترنتي « اينترپرس» ، جواد درختي ، رييس « دامب » و صابر رستمخانلي، رييس « داك » در باكو با حضور غفار علي اف، مدير يكي از بخش هاي اداره كل اجتماعي – سياسي رياست جمهوري آذربايجان ديدار كردند.

امين خزر، به اصطلاح معاون « داك » و « دامب » در امور انساني و فرهنگي اعلام كرد در اين ديدار درباره فعاليت دياسپوراي آذربايجان ، مشكلات دياسپورا و راه هاي حل آن و مسايل مشخصي درباره حقوق هم تباران در آذربايجان جنوبي ( نام جعلي رايج در جمهوري آذربايجان براي معرفي مناطق آذري نشين ايران )  گفتگو شد.

همچنين امين خزر به پايگاه اينترنتي « داك » گفت :

« مبارزه مان در راه شناساندن حقوق هم نژادانمان در " آذربايجان جنوبي " ادامه دارد. هر دو سازمان در آينده نيز به همراه همديگر فعاليت خواهيم كرد. به همراه همديگر گردهمايي سراسري نيز برگزار خواهيم كرد. مي خواهيم در آينده نزديك گردهمايي « دامب » ، اتحاديه ملي آذربايجاني هاي دنيا را در اسراييل برگزار كنيم. اسراييل دولتي مستقل است كه با آذربايجان دوست است و  سياست خودش را دارد.  در آنجا شمار زيادي آذربايجاني زندگي مي كنند. جامعه يهودي همواره در همه جاي دنيا به همراه جوامع آذربايجاني فعاليت كرده است و همواره در كنار ما بوده اند. ما در خيلي از كشورهاي دنيا گردهمايي برگزار كرده ايم. در مجموع، هدف ما به عنوان سازمان ، ايجاد اتحاد 50 ميليون آذربايجاني ساكن دنيا و فعاليت در جهت شناساندن دولت و دولتمداري آذربايجان به دنياست. ما سازماني سياسي نيستيم. اما، دولت آذربايجان و نمادهاي آن و جناب الهام علي اف كه در راس دولت قرار دارد، براي ما مقدس است».

امين خزر افزود : « مي خواهيم گردهمايي مان را نيز در ماه مه برگزار كنيم. زيرا ماه مه امسال ، يكصد سالگي تشكيل «جمهوري خلق آذربايجان» است و الهام علي اف ، رييس جمهوري در اين باره فرمانی امضاء كرده است. ما نيز از اين فرمان حمايت كرديم و برنامه هايمان را در بسياري از كشورهاي دنيا برگزار خواهيم كرد»

این عضو فراری داک افزود : « با حمايت دوستانمان در خارج ، فعاليت تلويزيون برخط « EvroAZ » آغاز شده است و در آينده نزديك با به دست آوردن امكانات گسترده در فعاليت اين تلويزيون، پخش آن آغاز خواهد شد».

شایان ذکر است که جواد درختی و خانواده وی از جمله پسر وی (سیاوش درختی) برای تامین نیازهای مالی باند چند نفره خود به رژیم اسراییل نزدیک شده و به عنوان یک«مسلمان» به اهداف تبلیغاتی اسرائیل ها خدمت میکند.

سیاووش درختی به «آخار» گفته است : « بخاطر تشکیل سازمانی برای تبلیغ هولوکاست در سال 2013 از دولت سوئد مدال «رائول والنبرگ» ، ویژه حمایت کنندگان از قربانیان هولوکاست را دریافت کرده ام.  بخاطر همین فعالیت، باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین آمریکا در سفر به سوئد با من دیدار و از فعالیتم حمایت کرد. هر سه ماه یک بار به آمریکا می روم و درباره فعالیتم در حمایت از یهودی ها و مبارزه با یهودستیزی و افراط گرایی و تبلیغ هولوکاست، به کاخ سفید گزارش می دهم. »

این عنصر تجزیه طلب به این رسانه گفته : « می گویند من به رغم مسلمان بودنم از یهودیان حمایت می کنم. حتی کسانی هستند که می خواهند مرا بکشند. به همین علت، آمریکا از دولت سوئد خواسته است امنیت مرا تامین کند. گفته اند که اگر این شخص بمیرد، برایتان خیلی مشکل ایجاد خواهد شد. اسراییل و آمریکا از من حمایت می کنند. من در سیاست دخالت نمی کنم. نمی گویم که جاسوس هستم و برای آنها کار می کنم، اصلا نه! تمامی این کارها را بخاطر موضع بدی که ضد یهودی ها در اروپا وجود دارد، انجام می دهم. فکرش را بکنید، هر سال هشت هزار یهودی از فرانسه به اسراییل فرار می کنند. زیرا، آنها را در فرانسه تحت فشار می گذارند».

 

تحریریه آذری ها

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آخرین‌ها از تحریریه آذری ها

موارد مرتبط