چاپ کردن این صفحه

الهام علی اف: رابطه اسرائیل و باکو مانند «کوه یخ» است

سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 05:30 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

براساس یک سند منتشر شده در پایگاه افشاگر ویکیلیکس به نقل از یک رابط های اسرائیلی،الهام علی اف معتقد است که روابط بین جمهوری باکو و رژیم اسرائیل مانند «کوه یخ» است که «فقط بخش کوچکی از آن قابل مشاهده است و نه دهم آن پنهان است».

بر اساس گزارش «محرمانه» سال 2009 سفارت ایالات متحده امریکا در باکو پیرامون «روابط ایران و جمهوری باکو» و تاثیر مناسبات باکو-تلاویو، به نقل از «رابط های اسرائیلی» نوشته شده است که الهام علی اف معتقد است، روابط بین باکو- تلاویو به یک کوه یخ شبیه است که نه دهم آن پنهان و زیر آب است.

محتوای گزارش نشان میدهد که الهام علی اف سعی دارد، روابط باکو با اسرائیل پنهان نگه داشته و صرفا وجوه تشریفاتی این رابطه در رسانه ها قابل مشاهده است. ذکر مکرر نام ایران در این گزارش نشان میدهد که مقصود باکو از پنهان کردن رابطه، مخفی کاری به دلیل ملاحظات امنیتی است که از جانب ایران احساس می‌کند. زیرا بخش بزرگی از این رابطه بر علیه منافع و امنیت ملی ایران صورت می‌گیرد.

برای دیدن سند اینجا کلیک کنید

 

تحریریه آذری ها

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آخرین‌ها از تحریریه آذری ها

موارد مرتبط