استاندار آذربایجان غربی در واکنش به جنجال قومی در ارومیه:کانال های شناسنامه دار ضدانقلاب، در ارومیه فضاسازی می کنند

۲۴ شهریور, ۱۳۹۸
استاندار آذربایجان غربی در واکنش به جنجال قومی در ارومیه:کانال های شناسنامه دار ضدانقلاب، در ارومیه فضاسازی می کنند

پس از آنکه شهردار ارومیه اعلام کرد؛ پروژه بزرگ میدان امام خمینی ارومیه و احیای کاروانسراهای این میدان با جذب یک سرمایه گذار از کشور عراق با سرمایه 3 هزار میلیارد ریالی جهت اجرا تصویب شده است، عده ایی در فضای مجازی مسئولان شهری ارومیه و استان را به شهر فروشی متهم کردند.

 این پروژه در قالب پروژه مشارکتی؛ 55 درصد سهم سرمایه گذار و 45 درصد سهم شهرداری اجرا می شود اما جو سازی های قومیتی علیه این پروژه انگار تمامی ندارد.این مسئله با واکنش استاندار آذربایجان غربی نیز روبه رو شد.

 محمد مهدی شهریاری امروز در کانال تلگرامی خود نوشت: «متاسفانه طی روزهای گذشته موضوع و شایعه ای در استان مطرح شده است که اینجانب زمین های شهر ارومیه را به یک کُرد عراقی فروخته ام؛ این درحالی است که با کمی تحقیق و بررسی ردپای پخش کنندگان این شایعه به وضوح مشخص می شود که سر در آخور چه کسانی دارند!»

شهریاری افزود: «همان هایی که رفتار و شعارهایشان علیه تمامیت و وحدت ارضی کشور است و سال هاست ثروت کشور و استان را برای سرمایه گذاری به بیرون از مرزهای کشور هدایت می کنند، امروز دایه مهربان تر از مادر شده اند؛ همان هایی که هر روز سر در آخور دشمنان این کشور دارند و با پخش اخبار دروغ از شبکه های تلویزیونی معاند و کانال های شناسنامه دار ضدانقلاب فضاسازی های خاصی را مدیریت می کنند تا به سیاست های ضد فساد و‌ضد مافیایی نظام و دولت آسیب وارد کنند، اما بدانند که مردم شریف این خطه آگاه به پشت پرده این فضاسازی های عوامل بیگانه و مزدور هستند».

وی تاکید کرد: «به اطلاع مردم شریف آذربایجان غربی می رسانم اولا اینجانب هیچ اطلاعی از این موضوع، که بنوعی جذب سرمایه خارجی است ندارم و اگر توافقی انجام گرفته است باید اعضای محترم شورای شهر ارومیه در اسرع وقت جهت تنویر افکار عمومی، مردم شریف استان را در جریان امور قرار دهند تا از سوء استفاده باندهای پشت پرده جلوگیری شود.

جوسازان ماه های اخیر در آذربایجان غربی غارت گران میلیاردی استان هستند

شهریاری گفت: ثانیا متاسفانه پشت صحنه بسیاری از این جوسازی های ماه های اخیر افراد، جریانات و باندهایی هستند که سالانه به غارت صدها میلیارد از درآمدها اقدام کرده بودند. ان شاالله با پیگیری قوه محترم قضایی و شرایط جدید مبارزه با فساد به مجازات خواهند رسید و مطمئنم مردم عزیز استان این توطئه ها را خنثی خواهند کرد».

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مطبوعات و خبرنگاران صادق می توانند جهت آگاهی بیشتر مردم با شناسایی جریان هایی که مانع توسعه استان می شوند پیش قدم شوند، اظهار کرد: آنها می توانند مطالبه گر درآمدهای غارت شده سوخت و معابر کوله بری و… از مسئولین شوند؛ نکته ای که بارها در سخنرانی ها و مصاحبه های مختلف اینجانب بر آن تاکید شده است.

پیگیر پرونده غارتگران منابع آذربایجان غربی هستم

وی ادامه داد: «ثالثا عوامل غارتگر که پشت پرده بسیاری از جو سازی ها و شایعه پراکنی ها در استان هستند به خیال باطل خود می توانند برای جلوگیری از فضای پیگیری پرونده های اقتصادی خود فضای استان را به انحراف ببرند. «زهی خیال باطل»!!

شهریاری با بیان اینکه پیگیر پرونده غارتگران منابع استان هستم، تصریح کرد: «اینجانب بر همان عهدی که از ابتدا با مردم بسته ام، وظیفه دارم که پیگیر حقوق آنان باشم و پرونده سوء استفاده کنندگانی که منابع استان را به غارت برده اند را از طریق قوه محترم قضاییه پیگیری کرده و می کنم و این روند به حول و قوه الهی ادامه خواهد داشت “حتی نزدیک ترین افراد به من” باشند در صورت ارتکاب به سوء استفاده به مجازات برسند».

دو نماینده ارومیه مخالف سرمایه گذار کرد عراقی در ارومیه شدند

فضا سازی های قومی و تفرقه انگیزانه برخی رسانه های خاص با عنوان شهر فروشی در ارومیه پس از جذب یک سرمایه گذار کرد خارجی در این شهر بالا گرفته است.

دو نماینده ارومیه نیز از این مسئله چندان خوشحال نیستند. نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، سرمایه گذاری یک کرد از عراق را غیر قانونی خواند و خواستار لغو مذاکرات با این سرمایه گذار شد.

هادی بهادری  دیگر نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی که اظهارات قوم گرایانه وی در ماه های اخیر جنجال ساز شده است، از این طرح سرمایه گذاری به عنوان «فروختن زمین به یک اربیل نشین» تعبیر کرد و نوشت: از شهردار ارومیه درخواست کرده ام در این خصوص تجدید نظر کنند.

شهدردار ارومیه: سرمایه گذاران را فراری ندهید

اما شهرداری ارومیه  پیشتر گفته بود؛ پس از جذب یک سرمایه گذار از کشور عراق متاسفانه برخی افراد مسایل قومیتی را وارد این موضوع کردند که نمی دانم نیتشان چیست.

حضرت پور تاکید کرد: اگر این سرمایه را با مسایل قومیتی درگیر کنیم قطعا پای هیچ سرمایه گذار دیگری  به اینجا نمی رسد. شش ماه گذشته شهرداری با جذب یک سرمایه گذار از کشور عراق پروژه میدان امام را با سرمایه 3000 میلیارد ریالی جهت اجرا تصویب کرده است/ کردپرس