تعرفه ترجیحی میان ایران و ترکیه صنعت پوشاک را به خاک سیاه نشاند

۵ اسفند, ۱۳۹۴
تعرفه ترجیحی میان ایران و ترکیه صنعت پوشاک را به خاک سیاه نشاند

به گزارش آذریها به نقل از تسنیم، الیاس نادران امروز در نشست خبری چهره های اقتصادی ائتلاف اصولگرایان برای رفع بحران رکود و اشتغال که در خبرگزاری فارس آغاز شده است اظهار کرد: شرایط موجود در اقتصاد کشور از دو جهت به شرایط بعد از جنگ تحمیلی تطبیق دارد.

وی در توضیح افزود: قرار است که تحریم‌های ناجوانمردانه برداشته شود و این به این معنی است که تا به حال هیچ تحریمی برداشته نشده و به مردم گزارش درستی داده نمی‌شود.

کاندیدای ائتلاف اصولگرایان در مجلس دهم ادامه داد: موضوع دوم مجموعه مدیریتی دولت بوده که در واقع همان مجموعه‌ای است که در دوران ریاست آقای هاشمی رفسنجانی بوده است و بدهی 40 میلیارد دلاری را به وجود آوردند و تورم در سال 74 و 73 به شدت افزایش یافت.

نادران با بیان اینکه طبقه متوسط و ضعیف در برنامه‌های دولت جایی ندارد تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که اشتغال تحصیلکردگان و بویژه جوانان که تبدیل به لشکری شده‌اند را فراهم کنیم.

وی افزود: با بازخوانی پرونده مسکن مهر و کاستی‌های آن به سرعت باید مسکن مهر به اتمام برسد در حالی که دولت نگاهی غلط به مسکن مهر دارد که این امر باعث شد اقشار ضعیف ضرر کنند.

کاندیدای ائتلاف اصولگرایان در مجلس دهم  با اشاره به اینکه دلایل توقف مسکن مهر مسائل مربوط به نقدینگی مطرح شده است گفت: نقدینگی در دولت روحانی دو برابر افزایش یافت این در حالی است که این افزایش نقدینگی در هیچ حوزه‌‌ای مانند مسکن مهر نرفت و مشخص نیست که کدام بخش رانتی از این منابع بیشترین بهره را برده است.

وی در ارتباط مبارزه با بحث قاچاق کالا گفت: این موضوع از مهمترین اموری است که باید به آن توجه شود که با وجود ابلاغ قانون مربوطه، دولت از اجرایی شدن آن استنکاف می‌کند.

نادران افزود: اصلاحات این قانون انجام شده اما دولت ادعا دارد که در صورتی که با قاچاق برخورد شود تمام مسائل اقتصادی کشور حل می‌شود اما اینکه این مشکل چرا حل نشده  است ممکن است برخی مسئولین در این موضوع دخیل بوده و اراده‌ای برای حل آن نداشته باشند.

کاندیدای ائتلاف اصولگرایان در مجلس دهم گفت: برخی اطرافیان رئیس جمهور با دخالتی که در بازار ارز دارند و شرایطی که فراهم کردند منجر به برهم ریختن این بازار و در نهایت به برهم خوردن تولید کالاهای داخلی شده اند.

وی با اشاره به برقراری تعرفه ترجیحی میان ایران و ترکیه گفت: برقراری تعرفه ترجیحی بین ایران و ترکیه باعث شد که بخش پوشاک کشور به خاک سیاه بنشیند و در این زمینه باید تعرفه‌گذاری‌ها را به نفع مردم کرد.