جماعت گولن و دشمنی با ایران

۲۰ فروردین, ۱۳۹۳
جماعت گولن و دشمنی با ایران

روزنامه ها زیر مجموعه ای از سلیمان دمیرل گردیده اند.

اعوذ بالله من الشیطان و السیاست.” و در ادامه می گفت که گولن می خواست از سیاست کناره گیری کرده و بنا به گفته خودش نسلی طلایی پرورش دهد و از جماعت دوری گزیند. جماعتی که در آن اوایل “جماعت ازمیر” خوانده می شد.

فتح الله افندی که در آن روزها اعلام کرده بود “حتی اگر حضرت جبرئیل حزبی تشکیل دهد به آن رأی نمی دهم”، هنوز پس از آن به مربی گری حزب جمهوریخواه خلق نپرداخته بود.او که عمر خود را صرف خدمت به اسلام کرده، در یکی از دانشگاه های معروف جنوب کشور به استادی مشغول بود.

فتح الله گولن موقعی که در مانیسا اقامت داشت، جنبش خمینی در ایران به وقوع پیوست و او با جدیت مشغول بررسی انقلاب ایران شد. می گفت که آنان شیعه و ما سنی هستیم اما به این نیز اشاره می کرد که بایستی ببینیم که خمینی چگونه از عهده این کار برآمد.خیلی توجهی بدان نکردم.

حتی نیازی به تحقیق درباره اینکه موقع انقلاب ایران استاد فتح الله در کجا مشغول بود، احساس نکردم.موضوع را در یک گوشه ای از ذهنم به خاطر سپرده و به کارم ادامه دادم. تا زمانی که در رسانه های وابسته به جماعت یعنی روزنامه های “زمان” و “بوگون”، خبرهایی در مورد نکاح متعه (ازدواج موقت) دیدم. در ابتدای کار زیاد جلب موضوع نشدم چرا که در عقاید ما نکاح متعه حلال نیست. همچنین به خاطر اینکه انقلاب ایران و خمینی در هیچ دوره ای از زندگی ام در حوزه تحقیقاتی من نبود، توجهی به اخبار مربوط به نکاح متعه نکردم. اما وقتی که رسانه های جماعت این موضوع را تبدیل به جریانی گسترده کردند، حساسیت من نیز برانگیخته شد.هنگامی که مشخص شد جماعت به شنود از هزاران نفر در چارچوب سازمان تروریستی قدس- سلام وابسته به ایران پرداخته است، گفتم که پس عملیاتی جدید در راه است.

آقایان محترم، به همین راحتی از موضوع نگذرید. عملیاتی جدید در راه است که اسم رمزش نیز “نکاح متعه” می باشد. عملیاتی که با چاشنی نورجی ها و دولت موازی همراه است.اگر به خاطر داشته باشید قبلا پرسیده بودم که “جنبش گولن مناقصه را در برابر چه چیزی دریافت کرد.” من از ترکیه پرسیدم اما جوابش از پنسیلوانیا آمد. جناب فتح الله گولن شکایتی به ارزش ۵۰ هزار لیر برای جبران خسارت تنظیم کرد.

اما آنچه که من به دنبالش بودم این نبود. می پرسید هدفم چه بود؟ سؤال کرده بودم که وظیفه سرنگونی رجب طیب اردوغان را چه کسی به شما داده است. هنوز هم منتظر جوابم. اما خودم یکی از جواب های سؤالم را پیدا کردم. آن هم در عملیات ۱۷ دسامبر و در جنجال حملات به بانک خلق.

در سریال Şefkat Tepe و شخصیت Tersli در آن که همان Persli (پارسی) می باشد. در استراق سمع مربوط به سازمان قدس- سلام که وابسته به ایران است. و در اخبار مربوط به نکاح متعه که رسانه های جماعت در این اواخر علاقه زیادی بدان نشان می دهند.موضوع را کمی بازتر می کنم.لابی اسرائیل در آمریکا یعنی آیپک، به علت ادامه روابط آنکارا با تهران به رغم تحریم ها، جریانی علیه ترکیه به راه انداخته بود. ۴۷ تن از نمایندگان کنگره به دلیل واسطه گری بانک خلق در تجارت با ایران، این بانک را متهم کرده بودند. آنان در نامه ای که به جان کری وزیر خارجه و جک لو وزیر خزانه داری آمریکا ارسال کردند نوشته بودند که “از شما می خواهیم به بررسی نقش بانک خلق در انتقال طلا به ایران بپردازید.”درست زمانی که لابی اسرائیل در ایالات متحده به اقداماتی بر ضد بانک خلق مشغول بود، در ترکیه نیز دولت موازی عملیاتی را علیه این بانک در ۱۷ دسامبر آغاز کرد.

آنچه که لابی یهود از جان کری می خواست، در ترکیه دادستان ها و پلیس های جماعت به انجام رساندند. آنان در صبح روز ۱۷ دسامبر وقتی وارد بانک خلق شدند، تنها مدارک مربوط به ایران را کپی کردند. جالب اینکه شخص شماره یک در این عملیات کسی نبود جز رضا ضراب (صراف) تاجر آذربایجانی ایرانی.

من از کسانی هستم که بر این باورم نقش عوامل خارجی در کودتای ۱۷ دسامبر از عوامل داخلی پررنگ تر بوده است. اساساً سؤال من در مورد امتیاز مناقصه نیز بر این مبنا بوده است.دوباره برگردیم به عامل ایران در پشت پرده عملیات ۱۷ دسامبر.می دانیم که راه های منتهی به شبه کودتای ۲۸ فوریه ۱۹۹۷ با سنگ های ایران فرش شده بود. شب های قدس که در منطقه سینجان آنکارا برگزار می شد به بحرانی در رژیم تبدیل شد و محمدرضا باقری سفیر ایران نیز که در مراسم حضور داشت، مجبور به ترک ترکیه گردید. کارت ایران به این موضوع محدود نشد و تشکیلات قدس- سلام نزدیک به ایران را نیز به نام قاتلین روشنفکران ترکیه وارد ماجرا کردند.

اما امروز اوضاع از چه قرار است؟ دستگاه های شنود پنسیلوانیا مشغول استراق سمع از هزاران نفر باز به نام همین تشکیلات قدس- سلام بوده است.و سریال Şevkat Tepeسریال تلویزیونی جماعت در راستای عملیات آن که سناریوی فیلم به سمع و نظر فتح الله گولن رسیده و مورد قبول وی واقع شده که پیامبر اسلام را در آن سوار بر بارکش کامیون کرده اند. در این سریال شخصیتی وجود دارد به نام Tersli که همان Persli یا ایرانی است. مطابق سناریوی فیلم این شخص بیانگر هاکان فیدان رئیس سازمان امنیت ترکیه است.اکنون اگر بپرسیم که بزرگترین دشمن ایران در سطح جهان کدام کشور است کودکی ده ساله نیز بدون هیچ تردیدی خواهد گفت اسرائیل. باز اگر بپرسیم که بزرگترین دشمن اسرائیل در جهان کدام کشور است همان کودک ده ساله بدون اندک تأملی جواب خواهد داد ایران. بنابراین جنگی که علیه اردوغان شروع شده نوعی جنگ نیابتی به نام اسرائیل است.

حال در این شرایط آیا شما تردیدی در اینکه مناقصه عملیات از چه کسی گرفته شده است، دارید؟ آیا هنوز هم سؤالی در ذهن شما مبنی بر انجام این عملیات به نفع چه کشوری انجام شده باقی مانده است؟ اگر مانده است پس کمی صبر کنید که در آینده ای نزدیک عملیاتی با اسم رمز نکاح متعه انجام خواهد گرفت.ضرورتی ندارد که به طور حتم این عملیات به دست دادستان ها و پلیس صورت گیرد. پس عملیات شانتاژ، مونتاژ و نوارهای صوتی به چه کار می آیند؟

 

ترجمه: راست خبر