ستاد انتخاباتی« لیست امید» یا «اتاق جنگ» علیه تمامیت ارضی/ همایش تجزیه‌ طلبی در تبریز به بهانه انتخابات

۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵
ستاد انتخاباتی« لیست امید» یا «اتاق جنگ» علیه تمامیت ارضی/ همایش تجزیه‌ طلبی در تبریز به بهانه انتخابات

دومین دور انتخابات مجلس دهم در تبریز در حالی آغاز می شود ، که ناظر انتخاباتی شاهد ائتلافی عجیب بین اصلاح طلبان و دشمنان دیروز اصلاحات هستند. به گزارش وب سایت خبری- تحلیلی « آذری‌ها» هر چند نامزدهای لیست امید در تبریز پیشینه زیادی در فعالیت اصلاح‌طلبی نداشته و برای مردم شناخته شده نیستند، اما هیچگاه انتظار نمی رفت این که ستاد مشترک این گروه در تبریز محل نفوذ و رفت آمد جریان موسوم به « پان ترکیست » و انضمام‌گرایانی شود که ساعت خود را به وقت «باکو» تنظیم می‌کنند و تا به امروز شناسنامه شان روی مهر انتخابات دیده نشده است.

 

متاسفانه بر اساس اخبار بدست آمده کسانی که قصد اشغال کرسی های بهارستان را دارند، نقدا ستاد انتخاباتی خود را به «اتاق جنگ» علیه تمامیت ارضی و وحدت‌ملی‌ایران عزیز تبدیل کرده اند و چنان آغوش خود را برای دشمنان دیروز ایران و حتی خود اصلاح‌طلبان باز کرده‌اند که گویی پیشینه سیاسی کریه و زشت «پان‌ها» را به فراموشی سپرده اند.

برای تقویت حافظه و یادآوری تاریخ تحولات سیاسی تبریز به این دوستان باید به آقای «سردار مولوی» یادآور شویم: مگر همین عده نبودند که در سخنرانی میرحسین موسوی در ورزشگاه تختی تبریز بمب صوتی منفجر کردند؟ و همین عده قلیل در سخنرانی دانشگاه تبریز حین سخنرانی او تصویرش را آتش زدند؟!

مگر همین عده نبودند که در سال 88 و حین سخنرانی عده ای از اصلاح طلبان شناخته شده تبریز در هتل شهریار با شعار « مرگ بر خاتمی» وارد سالن شده و به بهانه یک بلوتوث مبهم در آن سخنرانی اخلال ایجاد کردند. آیا جز این است که کار ویژه «تشکل آرمان» در سالهای نه چندان دور اخلال و زد وخورد در برنامه های اصلاح‌طلبان بود؟ اکنون به جای این زعمای اصلاح طلبی در تبریز کار اصلاح طلبی کنند و کار را به دست اهلش بسپارند یا از سیاست های تدبیر و امید دفاع کنند، در دام پروژه تجزیه‌طلبان افتاده و دفتر و ستاد مخصوص برای آنها اختصاص داده اند. همان کسانی که ماه قبل از فرد زن ستیز و هتاکی مانند قاضی پور حمایت می‌کردند امروز هدایت دفاتر لیست امید تبریز را بر عهده گرفته اند. باید پرسید مرز میان لیست امید و نرینگی زن ستیزانه قاضی پور کجا است؟ باید از آقای سردار مولوی پرسید مرزبندی شما با تجزیه طلبان و قومیت‌گرایانی که برخی اصول قانون اساسی را دستمایه و پوشش خود قرار داده اند کجا رفته است؟! اگر مرزهای خود را با دشمنان ایرانزمین برداشته اید ، چرا از عنوان خاتمی و عارف برای فعالیت استفاده میکند؟ اگر نه، چرا مردم نمی توانند این مرزبندی را احساس کنیم؟

جای شگفتی است که بیگانگی مدعیان اصلاح و تدبیر به قدری با تاریخچه سیاسی شهر زیاد شده است که برای بقایای تشکل نفرت پراکن آرمان «دفتر و هتل» تدارک می‌بینند و پای حسن ارک، حامد ایمان، شیخ بیگلو و ترکان پور را به ستادها باز میکنند. جالب اینکه حسن ارک در مصاحبه با صدای امریکا به صراحت اذعان میکند که ما کاری به اصلاحات و اصولگرایی نداریم و کار خودمان را میکنیم و به راحتی تشکیلات بی دیسیپلین اصلاح‌طلبی تبریز را به سخره می‌گیرد. آیا دلسوزان اصلاح طلبی در تبریز انتظار دارند، مردم به کسانی که شان سیاسی خود را به بازیچه دست فرومایگانی مانند حسن ارک و شرکاء تبدیل کرده اند اعتماد کنند؟ آیا مردم نخواهند گفت که کسی که اجازه دهد این عناصر به ریشش بخندد، مقامی بسیار دون‌پایه تر از نمایندگی مجلس دارد؟ آیا شان بهارستان این است؟

البته برای ما مشخص است که بخش مهمی از این بی برنامگی به دلیل حضور فعال و جنجالی یک عامل «نفوذی» در هیات رئیسه شورای اصلاحات تبریز است، که به منزله «سر پلی» میان قومیت‌گرایان و اصلاح‌طلبان فعالیت میکند و در آینده بیشتر در خصوص وی خواهیم نوشت.

اصلاح طلبان تبریز امروز به نفرت‌پراکنان قومی و «مجرمین‌امنیتی» ساختمان ویژه اختصاص می‌دهند و فردا در هتل شهریار برنامه‌ای برای همانها همایش ترتیب می‌دهند اما فراموش نکنند که «پس فردا» زمان حسابخواهی مردم است. کسانی که از «بیابان به خیابان» رسیده‌بودند و «شعار مرگ بر خاتمی» لقلقه زبان شان بود امروز از ستادهای انتخابانی لیست امید سر در آورده اند پس ظاهرا لیست امید فقط برای دشمنان اصلاحات،نظام و تمامیت ارضی ایران امید بخش بود نه کس دیگر. کسانیکه ستاد تدبیر و امید را بر خلاف اهداف اولیه به اتاق جنگ روانی علیه تمامیت ارضی ایران تبدیل کرده اند، باید پاسخگو باشند و این پاسخگویی تا شخص آقای خاتمی و محمدرضا عارف ادامه خواهد یافت.

کوتاه سخن اینکه همایش پنجشنبه در هتل شهریار زیر نام پر طمطراق «گردهمایی و مطالبات مغفول مانده در قانون اساسی و سایر حقوق برای اقوام» برنامه ای است که به شیطنت همان عامل نفوذی در  رئیسه شورای اصلاحات تبریز ولی به «هزینه لیست امید» ترتیب داده شده است و برگزاری آن به منزله اهانت به کشور است. که قطعا بی پاسخ نخواهند ماند و موارد مطرح شده را قطعا با شخص آقایان خاتمی و عارف در میان خواهیم گذاشت.

جالب اینجا است که همین طیف قومگرا با هدایت “محافل خاص” در سالهای گذشته به عنوان اخلالگر در همایش ها و نشست های اصلاح طلبان عمل میکردند و روزهایی که دوستان جوان اصلاح طلب زیر فشار و ضرب بودند علیه اصلاحات و خاتمی شعار دادند تا آسیبی نبینند. اکنون به یمن حضور اقای … در هیات رئیسه شورای اصلاحات اصلاح طلبان اصیل کنار گذاشته شده اند و گروههای افراطی پان ترک به نام اصلاح طلبی در حال نفرت پراکنی علیه فارس‌ زبانها ، تمامیت ارضی و تبلیغ بیگانه گرایی هستند.

تنها در یک مورد خبر برگزار همایش 2 اسفند ( به اصطلاح مطالبات اقوام) در فضای مجازی با پرچم جمهوری آذربایجان و عبارت “آذربایجان جنوبی” به نمایش گذاشته شده است. آیا دکتر حسن روحانی، محمد خاتمی، محمدرضا عارف و بقیه رهبران اصلاح طلبی این رویه را می پذیرند؟!

تذکر این معنا برای کسانی که از آداب دولتمردی و کشورداری بهره‌برده اند بی معنا است که منافع ملی و مسائل مرتبط با استقلال و تمامیت ارضی ( که حفظ وحدت و انسجام ملی زیر بنای فلسفی آن را تشکیل میدهد) امر فراجناحی بوده و به این جناح یا آن حزب ارتباطی ندارد لذا همه ما ملزم به وفاداری به کشور و آرمان «ایران قدرتمند» هستیم.