عضو کمیسیون امنیت ملی:گردشگران ایرانی به ترکیه نروند

۲۴ اسفند, ۱۳۹۴

به انفجارهای شب گذشته در ترکیه و کشته و زخمی شدن جمع زیادی از مردم و با اشاره به سیاست‌های رژیم ترکیه در سال‌های اخیر اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های ترکیه در ارتباط با مسائل منطقه، وقوع این حوادث اجتناب‌ناپذیر است و توصیه ما این است که هیچ گردشگر ایرانی در این شرایط به ترکیه سفر نکند.

وی ادامه داد: پول گردشگران ایرانی به جیب حامیان داعش می‌رود و گلوله‌ای می‌شود که علیه مسلمانان به کار می‌گیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: دولت ایران نیز روابط خود را با ترکیه به ویژه در حوزه گردشگری تنظیم کند؛ در رابطه با سفر اخیر داوود اغلو (نخست وزیر ترکیه) به تهران نیز ظاهرا مذاکراتی صورت گرفته، اما هیچ گزارشی داده نشده است که نتیجه مذاکرات چه بوده و قرار است به کجا برسد.

نقوی حسینی با اشاره به همسایگی دو کشور ایران و ترکیه و جایگاه راهبردی آنها خاطرنشان کرد: ایران و ترکیه تلاش می‌کنند تا حجم مراودات اقتصادی خود را به ۲۰ میلیارد دلار در سال برسانند که این خیلی خوب است، اما اگر این روابط و مناسبات به طور واقعی تنظیم نشود، این روابط هیچ ثمری ندارد.

وی در پایان تصریح کرد: ترکیه از روند حمایت خود از داعش و تروریست‌های تکفیری دست بردارد، وگرنه هم مناسباتش با ایران به هم می‌خورد و هم محیط داخلی این کشور روز به روز آشفته‌تر می‌شود.