دمیرتاش: AKP شاخه سیاسی داعش است

۴ اسفند, ۱۳۹۴

اند. حکومت با توسل به این که کردها خندق حفر کرده اند و سنگر ساخته اند قتل عام به راه انداخته است. این مردم برای جلوگیری از قتل عام شما است که دست به این کار زده اند.
وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: کردهایی که در این درگیری ها کشته شده اند تنها به این خاطر به قتل رسیده اند که خواستار زندگی با افتخار و آزادنه در سرزمین های مادری خود بوده اند. این گونه مردن یک نوع غرور است و مردمان کرد صاحب اصلی این غرور و افتخار هستند. ما از حزب عدالت و توسعه هیچ وقت مرحمت طلب نکرده ایم و نخواهیم کرد. ما باید در مقابل فاشیسم مقاومت کنیم. زیرا در مقابل ما اندیشه ای وجود دارد که وجدان، اخلاق و حقوق نمی شناسد.
دمیرتاش در ادامه اظهارات خود ضمن اشاره به این که اگر می خواهید بدانید ترور یعنی چه؟! شما را به سور و جزیره دعوت می کنیم، سخنان خود را این گونه ادامه داد: تمام جهان اگر می خواهد بداند ترور چیست به سور و جزیره بیاید. حزب عدالت و توسعه هم در داخل ترکیه و هم در خارج ترور را هدایت می کند. زمانی که به سخنان احمد داوود اوغلو در خصوص حلب و اعزاز سوریه نگاه می کنیم حمایت های حکومت ترکیه از داعش را متوجه خواهیم شد. “اعزاز سقوط نخواهد کرد” عبارتی است که نخست وزیر ترکیه بر آن تاکید می کند. چه کسانی در اعزاز هستند؟ جبهه النصره، جبهه احرار الشام و گروه های وابسته به داعش. این سیاست غیر از حمایت آشکار از ترور چه می تواند باشد؟ HDP تروریست است، روشنفکران تروریست هستند، هنرمندان تروریست هستند، PYD تروریست است. این در حالی است که بزرگترین تولید کننده تروریست حزب عدالت و توسعه است. زمانی که داعش مقبره شاه سلیمان را بمباران می کرد از صالح مسلم خواهش کرده و در انتقال مقبره با YPG همکاری کردند. همان PYD که اکنون گروه تروریستی می نامید بارها در آنکارا با سران آن دیدار کرده اید. این در حالی است که PYD حتی یک گلوله هم به سمت ترکیه شلیگ نکرده است. ولی متاسفانه حزب عدالت و توسعه اکنون به عنوان شاخه سیاسی داعش عمل می کند.