ج.باکو: بحران اقتصادی و افزایش قیمت ها ؛ تنش در آستارا و جلیل آباد

۲۹ دی, ۱۳۹۴
ج.باکو: بحران اقتصادی و افزایش قیمت ها ؛ تنش در آستارا و جلیل آباد

و امور اجتماعی به مطالبات ساکنان 35 بخش شهرستان جلیل آباد، موجب نارضایتی شد و به موازات آن ساکنان این بخش ها به افزایش مصنوعی قیمت ها اعتراض کردند.»
معترضان همچنین تاکید کردند  که قادر به بازپرداخت بدهی های خود به بانک ها نیستند.
فرمانداری شهرستان جلیل آباد در این باره اعلام کرد به علت غیرممکن بودن رسیدگی به خواسته های شهروندان از طریق الکترونیک ، حضور فیزیکی شهروندان 35 بخش تابعه جلیل آباد در مقابل شعبه وزارت کار و امور اجتماعی در این شهر ، مشکل ساز شد.

همچنین الله ورن محمودوف، معاون فرماندار شهرستان آستارا در خصوص اخبار منتشر شده درباره تلاش ساکنان این شهرستان برای بستن جاده آستارا-باکو در اعتراض به افزایش قیمت ها گفت: « آرامش کامل در آستارا برقرار است و مسئولان این شهرستان در دیدار با اهالی تاکید کردند که هیچ  علتی برای نگرانی وجود ندارد.

مردم جلیل آباد میگویند؛ دیگر قادر به بازپرداخت بدهی خود به بانکها نیستند
بازتاب بحران اقتصادی در رسانه های غربی
بخش آذری رادیو آزادی آمریکا از مخاطبانش خواست تصاویری که از اعتراضات خیابانی در شهرهای جمهوری باکو ضبط می کنند، برای انتشار به این رادیو ارسال کنند.
 پایگاه اینترنتی رادیو آزادی آمریکا با فراهم کردن امکان بارگذاری تصاویر ضبط شده از اعتراضات خیابانی در شهرهای جمهوری باکو و اعلام شماره برای اتصال از طریق واتساپ به این رادیو، از مخاطبانش خواست تصاویر ضبطی از اعتراضات را  به این رادیو بفرستند.
رادیو آزادی همچنین تصاویری از تجمع گروهی از ساکنان باکو در مقابل دادستانی کل جمهوری برای رسیدگی به شکایاتشان و نیز  اعتراض غرفه داران بازار «بینه» باکو منتشر کرد.
همچنین پایگاه اینترنتی بخش آذری رادیو بی بی سی گزارش داد نظرهایی که اهالی این کشور در زیر اخبار  و تصاویر مربوط به اعتراضات خیابانی در چند شهر این کشور نوشته اند، حکایت از اعلام حمایت مردم از این اعتراضات دارد.
بی بی سی افزود : « اعتراضاتی که از روز 12 ژانویه در شهرستان های جمهوری آذربایجان آغاز شده ، توجه عمومی را به خود جلب کرده است. دولت جمهوری آذربایجان به منظور جلوگیری از افزایش قیمت ها و کاستن از اعتراضات، مالیات ارزش افزوده بر محصولات آرد و نان را  کاهش داده است.»
بی بی سی نیز از مخاطبان خود خواست نظرها و اطلاعات خود از اعتراضات خیابانی مردم جمهوری باکو را به این رادیو ارسال کنند.
همچنین پایگاه اینترنتی «میدان تی وی» از اعتراض اهالی قصبه هوسان در حومه باکو بخاطر گرانی کالاها و مشکل بیکاری و دشواری های معیشتی خبر داد.
در روزهای قبل، پایگاه های اینترنتی منتقد دولت در این کشور از سانسور کامل اخبار اعتراضات به افزایش قیمت ها در شبکه های تلویزیونی و رسانه های رسمی و مهم این کشور خبر داده بودند.