واکنش تند نماینده اردبیل به عربستان

۲۹ مهر, ۱۳۹۴

دوشنبه ۲۷ مهر، «عادل الجبیر»، در کنفرانس خبری مشترک با وزیر امور خارجه آلمان، ادعا کرد: «ما امیدواریم ایران سیاست‌هایش را تغییر دهد و دخالت در امور کشورهای منطقه، در سوریه، یمن، عراق و لبنان را متوقف کند».

به گفته وزیر امور خارجه عربستان سعودی، این کشور از «تمام توان سیاسی، اقتصادی و نظامی» خود برای «دفاع از حاکمیت و مردمش در برابر اقدامات ایران» استفاده خواهد کرد.

جبیر مدعی شد، «وقتی عربستان سعودی و مردمش هدف حملات مداوم ایران قرار دارند، داشتن روابط مثبت سخت است».

منصور حقیقت پور در واکنش به این سخنان در گفت و گوی خود با تابناک اظهار داشت: نامرد هستید اگر علیه ایران اقدام نظامی انجام ندهید، شما با بهترین امکانات نظامی و لجستیکی که به وسیله رژیم صهیونیستی تهیه کرده اید، در مقابل یک عده مبارز پا برهنه در یمن، زمین گیر شده اید و حتی ژنرال های شما هم پا به فرار گذاشته اند، شما مردان شیر ایرانی را نشناخته اید، ما فقط منتظر هستیم تا یک اشاره از سوی رهبری به ما برسد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: مردان ما منهای مکه و مدینه، که جزو سرزمین های مقدس برای تمام مسلمانان به شمار می آید ـ تمام خاک عربستان را زیر و زبر می کنند، و عربستانی نو می سازند؛ بهتر است اینها با مردم ایران و ایرانی ها شوخی نکنند و بازی درنیاورند.

وی گفت: وزیر امور خارجه عربستان بسیار کوچک تر از این است که بخواهد ایران را تهدید کند، امروز جنایت های شما، کودک کشی های شما، برای تمام جهان آشکار شده است، این بمب های شماست که مردم سوریه و عراق را تکه تکه کرده است، ما بی صبرانه در انتظار شکستن استخوان های پیر و فرتوت آل سعود در منطقه هستیم.

وی گفت: اگر رژیم آل سعود به این گفته های خود ادامه دهد، ناچار خواهیم شد، حواله آنها را به دست جوانان ایرانی بسپاریم، این موقع است که شما حاضر خواهید شد لانه موش را میلیارد دلاری خریداری کنید. محبت کنید با دم شیر در خاورمیانه بازی نکنید.

این نماینده مجلس با بیان دلیل این اظهارات مقامات سعودی گفت: اینها در سراشیبی سقوط افتاده اند و بازنده بزرگ صحنه لبنان، سوریه، یمن و عراق هستند و بی کیفایتی خود را در قتل عام حجاج به دنیا ثابت کرده اند و جهان امروز می داند که این ها حتی اداره امور کشور خود را نیز ندارند.

وی گفت: اگر خدمات نرم افزاری و سخت افزاری استکبار نباشد، عربستان در جایگاهی نیست که بتواند ایران را تهدید نظامی کند، ولی اگر ما اراده کنیم سرنوشت صدام، سرنوشت آل سلمان و وزیر خارجه ابله شما خواهد بود.