از جیب ملت ایران، به کام آقای مفسد
خرید ۵۰۰ میلیاردی تیم تراکتور از پول سهام عدالت با دستور وزیر صنعت!

۲۲ دی, ۱۴۰۰
خرید ۵۰۰ میلیاردی تیم تراکتور از پول سهام عدالت با دستور وزیر صنعت!

وزیر صمت خرید باشگاه تراکتور توسط شرکت ملی مس را تایید کرده و قرار است ۵۰۰ میلیارد به زنوزی پرداخت شود، اما این پول از جیب دارندگان سهام عدالت یعنی مردم پرداخت می‌شود. چرا باید هزینه هوس‌های فوتبالی او را مردم بدهند؟

فوتبال و اقتصاد ایران به جای خصوصی سازی در مسیر معکوس یعنی دولتی سازی است!

به گزارش تابناک ورزشی؛ وزیر صمت در آخرین جلسه اش با مسئولان شرکت ملی صنایع مس ایران، دستور به خرید این باشگاه و تقبل تمامی بدهی‌های این تیم تبریزی داد. جزئیات خبر می‌گوید، قرار است ۵۰۰ میلیارد بابت خرید امتیاز تیم تراکتور به زنوزی پرداخت و بدهی‌های نجومی این تیم را هم شرکت مس متقبل شود!

بدهی‌های چند صد میلیاردی که با خرید مربیان ناموفق خارجی و عقد قرارداد دلاری با بازیکنان پا به سن گذاشته تیم ملی نظیر شجاعی و دژاگه، سر به فلک کشیده است. بازیکنان خارجی که بدون انجام حتی یک دقیقه بازی، صد‌ها هزار دلار طلبکار شدند و دلالانی که هرچقدر توانستند سر زنوزی کلاه گذاشتند!

حاصل آن همه ولخرجی و بریزبپاش فقط یک جام حذفی بود و بس. تراکتور با مالک سابقا متمولش در سراب و خواب حرفه‌ای شدن و ترکیب کهکشانی، اکنون به کویر نابودی رسیده و چون به پایان خط رسیده است، بار دیگر به آغوش مالک دولتی و حکومتی باز می‌گردد.
قرار است باشگاه تراکتورسازی در هفته‌های آینده با حضور در کمیته انتقالی به هیات فوتبال آذربایجان شرقی واگذار شود، اما حالا با ورود وزیر صمت دولت ابراهیم رئیسی، قرار شده شرکت ملی مس ایران مسئولیت این تیم را قبول کند. به نوشته باشگاه خبرنگاران، منابع آگاه اعلام کردند که قیمت پیشنهادی وزیر صمت به زنوزی برای خرید تیم تراکتورسازی ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و همچنین قرار است شرکت ملی مس ایران، تمامی بدهی‌های باشگاه در محاکم داخلی و خارجی را قبول کند.

خرید ۵۰۰میلیاردی تیم تراکتور از پول سهام عدالت با دستور وزیر صنعت!

وزیر صمت در حالی پیشنهاد به خرید تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در جلسه با مسئولان شرکت ملی مس داده، که سهامدار اصلی این شرکت سهام عدالت است؛ همان سهامی که قرار بود به قشر ضعیف توانایی ببخشد و کمک حال آن‌ها شود و البته طعم شرین عدالت در نظام اسلامی را به آنها بچشاند.

حالا چرا باید پول بازیکنان و مربیان اغلب مفت‌خور و بی مصرف خارجی از جیب همان مردم پرداخت شود؟ وزارت صمت چه نیازی به تیمداری در فوتبال دارد که با وجود تیم‌هایی نظیر ذوب‌آهن، پیکان، سایپا، فولاد خوزستان، سپاهان و ده‌ها تیم دیگر باز هم برای خرید تیم حریص است؟

چه کسانی به وزیر صنعت، معدن و تجارت آدرس غلط داده‌اند؟

گفتنی است، تیم فوتبال تراکتورسازی توسط زنوزی با رقمی نزدیک به ۲۵۰ میلیارد تومان خریداری شده بود. همچنین قابل توجه است که بنا به گفته فرهاد صداقت، مدیر تیم فوتبال تراکتور، این تیم حدود ۵۰۰ میلیارد تومان نیز بدهی داخلی و خارجی دارد!

نویسنده: امید صبوری

 

خرید ۵۰۰میلیاردی تیم تراکتور از پول سهام عدالت با دستور وزیر صنعت!