استاندار آذربایجان غربی خبر داد: هدایت رسانه‌های قومیت‌گرا از سوی سرویس های بیگانه

۲۱ اسفند, ۱۳۹۶
استاندار آذربایجان غربی خبر داد: هدایت رسانه‌های قومیت‌گرا از سوی سرویس های بیگانه

استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری استان برخی از سایت ها و رسانه های این استان را به بیگانه گرایی و قومیت محوری متهم کرد. به گزارش وب سایت خبری- تحلیلی آذریها محمدحسین شهریاری در این جلسه در خصوص نفرت پراکنی قومی برخی از سایت ها و به اصطلاح گروههای رسانه ای که گفت:

« بار ها گفته ام و می گویم که مهمترین معضل استان ما این است که عده ای قلیل وجود دارند که با غوغاسازی و بحث های پیش پا افتاده، استان را به حاشیه می برند. اشخاصی با یک سایت و چند مخاطب و با تغذیه ای که خارج از کشور می شوند و هدایت عوامل بیگانه، رکیک ترین الفاظ و تحریکات را به پیکره استانداری و استان وارد می کنند که لازم است با چنین اشخاصی شدیدا برخورد شود. در هر استان دیگری اگر چنین اتفاقی می افتاد، مدعی العموم با این افراد شدیدترین برخورد را می کرد.

 اینکه بنده به عنوان استاندار با چنین اشخاصی برخورد کنم درست نیست، از مسئولین نظارتی و امنیتی میخواهم که شدید ترین برخورد را با چنین اشخاصی داشته باشند که استان را به حاشیه می برند.

در چنین سایت هایی گفته می شود که استانداری در حال قلع و قمع مدیران کل و استانداری است و از یک قوم خاص مدیران را وارد می کند، در حالی که چنین نیست و چند مدیر بازنشسته در حال رفتن هستند و مدیران جدیدی جایگزین می شوند، این چنین اشخاصی چون مدیران یا مهره های مد نظرشان گزینه مورد نظر نیست در حال حاشیه سازی است.

در ایامی که مرز های همجوار استان ما با اقلیم کردستان بسته بود، داد همین حضرات در آمده بود اما پس از دیدار با  استاندار اربیل بازهم با بحث های پیش پا افتاده، سعی در به حاشیه بردن استان هستند

اگر شما مدیران همگی همکاری کنید و این کسانی که از راه تفرقه افکنی نان می خوردند را دور بریزم، با ظرفیت های موجود در استان حتما دربین چند استان اول کشور خواهیم بود.

استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: باید با این افراد که استان را دچار فقر، بیکاری، فساد و بدبختی کرده‌اند و باعث فرار سرمایه از این استان شده‌اند برخورد جدی صورت گیرد».

گفتنی است در اردیبهشت سال جاری «وزارت کشور» طی نامه ای به استانداری آذربایجان غربی از فعالیت یک سایت مشکوک که هر از چندی هفته نامه ای را نیز منتشر میکند توضیح خواسته بود ولی به دلیل حضور و کارشکنی بنیان گذار همین شبکه پان ترکیستی در مدیریت استانداری، به مساله هشدار وزارت کشور «سرپوش» گذاشته شده بود.

اکنون باید پرسید اگر اظهارات استاندار به عنوان مقام رسمی و نماینده دولت در استان در خصوص این رسانه ها جدیت دارد، و رسانه های نامبرده از سوی بیگانگان (طبیعتا سرویس های اطلاعاتی بیگانه) هدایت میشوند، چرا اداره کل اطلاعات استان آذربایجان غربی به جای برخورد و تعقیب قضایی یا دستکم مسدود کردن رسانه ها، با آنها مماشات میکند؟ اگر سرویس های اطلاعاتی بیگانه هادی این رسانه ها هستند (ادعایی که است که سالها است از سوی سایت آذریها مطرح میشود و اکنون توسط مقام رسمی تایید شده است) آیا این وضعیت مستلزم برخورد و تعقیب نیست؟ اگر با این افراد برخورد نشود، طبیعی است که همه سرویسهای اطلاعاتی جهان برای بازی دادن دستگاههای امنیتی کشور ، به صف خواهند شد.