روزنامه آزادلیق: فرق بین طالع باقرزاده و الهام علیف چیست؟ هر دو مدح رهبر می کنند

۹ اسفند, ۱۳۹۴
روزنامه آزادلیق: فرق بین طالع باقرزاده و الهام علیف چیست؟ هر دو مدح رهبر می کنند

به سر می برد؟»

به گزارش آذریها به نقل از پایگاه اینترنتی «آزاد سوز»، روزنامه آزادلیق با اشاره به سخنان الهام علی اف ، رییس جمهور باکو در دیدار با آیت الله خامنه ای، مبنی بر اینکه ایران ضامن امنیت در منطقه است و وجود شخصیتی همچون آیت الله خامنه ای ، به جمهوری آذربایجان نیرو و انرژی  می بخشد، نوشت :

«  همانطور که مشاهده می شود رهبر دولت جمهوری آذربایجان ، (آیت الله) خامنه ای را منبع انرژی و قدرت برای منطقه ارزیابی  و وی را یک شخصیت بزرگ معرفی می کند. یادآوری می کنیم که چندی قبل،  علیه (آیت الله ) خامنه ای در جمهوری آذربایجان تظاهرات برگزار شد و مطبوعات رژیم (حکومت باکو) کاریکاتورهای زشتی (علیه آیت الله خامنه ای) منتشر کردند و اهانت های سنگینی علیه این شخص مطرح شد.

می خواهیم بگوییم که  شرح حال حکومت ما  مملو از  تضادهاست. اما، هدف این مقاله، بیان چیز دیگری است. مساله اینجاست که مدتی قبل، حاج طالع باقرزاده ، انگ جاسوس ایران خورد و به عنوان تروریست قلمداد گردید و به اتهامات ساختگی دستگیر شد. بوسه زدن طالع باقرزاده  به دست آیت الله نوری همدانی نیز  به مستمسک اصلی حکومت (برای برخورد با وی ) تبدیل شد.

شبکه های تلویزیونی، به کرات این تصاویر( بوسه زدن حاج طالع به دستان آیت الله نوری ) را  نشان دادند و رسانه های حکومت با استفاده از این عکس ها ، تبلیغات خود را پیش بردند. یعنی، این تصور شکل داده شد که طالع باقرزاده، آلت دست نیروهای افراط گراست و می خواهد در کشور براندازی کند و همکار یک رهبر دینی ارمنی پرست می باشد.

طبیعی است که طالع باقرزاده نیز به نوبه خود اعلام کرد که (آیت الله ) همدانی اصالتا آذربایجانی است و بوسه زدن به دست رهبران دینی نیز ، سنتی در کل دنیاست و وی نیز دست (آیت الله) همدانی را به عنوان یک رهبر دینی بوسیده است. همچنین او اعلام کرد که (آیت الله) همدانی را الله شکور پاشازاده (رییس اداره مسلمانان قفقاز جمهوری آذربایجان) به این کشور دعوت کرده است. در این صورت، این سوال مطرح می شود که اگر این شخص دشمن آذربایجان می باشد و نیروی ارمنی پرست است، پس چرا وی به جمهوری آذربایجان دعوت شده است؟ این ها را به منظور افشای ماهیت حکومت بازگو  می کنیم.

 باقرزاده، دست یک آیت الله را بوسیده است و الهام علی اف نیز  آیت الله درجه یک را  منبع انرژی و قدرت به حساب می آورد. زمانیکه طالع باقرزاده ، احترام خود را به  یک آیت الله درجه دهم ابراز می کند، «جاسوس ایران» نامیده می شود، اما وقتی الهام علی اف، رهبر دینی درجه یک را شخصیتی بزرگ توصیف می کند، این حرکت الهام علی اف ، مثبت تلقی می شود.  اگر آیت الله ها در جمهوری آذربایجان به دنبال براندازی هستند و از حاج طالع  برای این منظور استفاده می کنند، مدح گویی الهام علی اف برای رهبر عالی دینی ایران را  چگونه ارزیابی کنیم؟ حکومت (جمهوری آذربایجان) یک بار دیگر نشان داد که تا چه حد ریاکار و بی صداقت است. به این ترتیب، معلوم می شود که  حاج طالع نه بخاطر جاسوس ایران بودن، بلکه بخاطر انتقاد از حکومت، زندانی شده است.  در عین حال، تبلیغات حکومت، تاثیر بومرنگ دارد. زیرا،  استدلالی که علیه حاج طالع بکار گرفته اند، اکنون علیه خودشان جهت گیری شده است. یک بار دیگر ، این سوال را مطرح می کنیم که اگر  ایران ضامن امنیت و منبع قدرت منطقه است و  الهام علی اف نیز (آیت الله) خامنه ای را  شخصیتی بزرگ تلقی می کند، پس چرا طالع باقرزاده  در زندان به سر می برد؟  اگر رییس کشور (جمهوری باکو) در مناسبات با ایران صداقت دارد،   باید تمامی اشخاصی را که به عنوان «ایران پرست و  جاسوس ایران» به زندان انداخته است، آزاد کند.»