درگیری پلیس با مردم در شمال شرق باکو،اعتراض به افزایش قیمت ها

۲۳ دی, ۱۳۹۴

، اعتراضاتی که از روز سه شنبه در این شهرستان آغاز شده بود، روز چهارشنبه نیز ادامه یافت.
نیروهای پلیس  برای فروخواباندن این اعتراض از گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی استفاده کردند و تظاهرکنندگان نیز به سوی نیروهای پلیس سنگ پرتاب کرده اند.
نیروهای پلیس ، شماری از تظاهرکنندگان را در شهر «سیه زن» بازداشت کرده است.
همچنین به گزارش پایگاه اینترنتی «مساوات نوین» ، اعتراضات به افزایش قیمت ها در جمهوری آذربایجان ، روز چهارشنبه به شهر «آق سو» در منطقه مرکزی جمهوری آذربایجان کشیده شد.
«مساوات نوین» نوشت : «اعتراضات در آق سو بدون سازماندهی است و هیچ گروهی تظاهرات اعتراض آمیز را رهبری نمی کند.»
خبرگزاری نیمه رسمی آپا نیز به نقل از راسیم نوروزاف، معاون فرماندار «آق سو» نوشت : تظاهر کنندگان در آق سو ، ساکنان محلی این شهرستان نبوده اند.
آپا همچنین از تظاهرات در شهرستان «فضولی» خبر داد و به نقل از باقر اصلانف، معاون فرماندار فضولی خبر داد تظاهرکنندگان پس از گفتگو با مسئولان محلی پراکنده شده اند و هیچ کس در این تظاهرات آسیبی ندیده یا دستگیر نشده است.
پایگاه اینترنتی «قفقاز اینفو» نیز از اعتراض مردم لنکران در جنوب جمهوری آذربایجان به افزایش شدید قیمت ها خبر داد.
فرمانداری لنکران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد معترضان برای مسدود کردن جاده آستارا-باکو تلاش کرده اند، اما پس از دخالت نیروهای پلیس وضعیت به حال عادی برگردانده شده است.
پایگاه اینترنتی اسلام – آذری نیز گزارش داد روسای شعبات «حزب مساوات» و «حزب جبهه خلق» در لنکران در ارتباط با تظاهرات در اعتراض به افزایش قیمت ها در جمهوری آذربایجان بازداشت شده اند.
براساس گزارش پایگاه اینترنتی «قفقاز اینفو»، سازمان جرایم سازمان یافته وزارت کشور جمهوری باکو  روز چهارشنبه، عارف حاجیلی ، رهبر حزب مساوات را  برای بازجویی در خصوص اعتراضات خیابانی به این سازمان احضار کرد.