تبلیغات انتخاباتی نامزدهای تایید شده، در شبکه تجزیه طلب گوناز

۱۹ بهمن, ۱۳۹۴
تبلیغات انتخاباتی نامزدهای تایید شده، در شبکه تجزیه طلب گوناز

شبکه تجزیه طلب و ضد ایرانی گوناز وابسته به “سیا”،هفته گذشته فیلم های سخنرانی “هادی بهادری” از نامزدهای انتخابات مجلس در ارومیه را گذشته پخش کرد. به گزارش وب سایت خبری- تحلیلی «آذری ها» هادی بهادری از نامزدهای انتخابات مجلس دهم و از نزدیکان استاندار فعلی آذربایجان غربی متهم به تجزیه طلبی و تمایلات ضد ایرانی است، با این وجود از سد “شورای نگهبان” گذشته و اکنون در شبکه تجزیه طلب گوناز تی.وی به تبلیغات انتخاباتی مشغول است. این شبکه تلویزیونی که به گفته منابع اطلاعاتی ترکیه و گزارش روزنامه حُریت چاپ ترکیه از سوی سازمان سیا حمایت مالی می‌شود (برای دیدن سند کلیک کنید)، با پخش برخی ویدئوها سخنرانی از “هادی بهادری” عملا به تبلیغ انتخاباتی برای وی دست زد.

مجریان این شبکه در صدد القای این ذهنیت هستند که آذربایجان از سوی تهران اشغال شده و به صورت مستعمره درآمده است در همین راستا از اظهارات کسانی مانند هادی بهادری که با «نفوذ» در سیستم حکومتی نظام جمهوری اسلامی فعالیت‌های قوم‌گرایانه را پیش می‌برند استقبال کرده و از حضور آنها در صحنه سیاست حمایت می‌کنند.

هادی بهادری در این سخنرانی در حالی از عدم رسیدگی دولت به بخش عمرانی استان شکایت می‌کرد که در سال 1392 در گفتگو با خبرگزاری تسنیم از هزنیه 7 میلیاردی دولت برای ناوگان حمل و نقل عمومی استان آ.غ خبر داده بود!

احمد اوبالی مدیر این شبکه نیز پیش از این در تحلیلی اظهار داشته بود که فعالان قومی آذربایجانی نباید در رای‌گیری انتخاباتی شرکت‌کنند، به استنثنای ارومیه که لازم است همه در آن مشارکت داشته باشند. اکنون با حمایت علنی این شبکه از هادی‌بهادری مشخص‌شده‌است که منظور از حضور فعال در روز رای‌گیری انتخابات، به مجلس فرستادن بهادری بود.

در ادامه مجری شبکه گفت برخی از مشکلات وجود دارند که حتی ما نیز از آنها مطلع نیستیم، اما این نامزدها که در “درون سیستم ایران” می باشند و “شورای نگهبان نیز آنها را تایید کرده است” این مشکلات از زبان آنها خیلی بهتر بیان می شود.

باید پرسید که این کانال که مقر آن در شیکاگو است، فیلم‌ها و ویدئوهایی اختصاصی از یک نامزد انتخاباتی را چگونه بدست آورده است؟ آیا این فیلم ها اتفاقی بدست گوناز رسیده یا از سوی خود نامزدها برای تبلیغ و استفاده از ظرفیت این تلویزیون برای آنها ارسال شده است؟

اظهارات ضد ایرانی این معاون سابق استاندار آذربایجان غربی، پیش از این نیز از سوی «صدای امریکا» رله شده بود که در نهایت بن مایه‌ی استناد احمد شهید به عنوان مصداق نقض حقوق بشر از سوی حکومت ایران تلقی گردید. (برای دیدن گزارش کلیک کنید)

سال گذشته استانداری آذربایجان غربی لیستی قابل توجه از نام‌های امکان عمومی را به وزارت کشور ارسال داشت و پیشنهاد زدودن این نام‌های فارسی و ایرانی و جایگزینی آن با نام‌های ترکی و مغولی مطرح کرده بود که با مخالفت مقامات روبرو شد. هادی بهادری در همان دوران به خبرگزاری تسنیم گفته بود که استانداری قصد دارد دوهزار نام ایرانی و فارسی را در استان آ.غ ممنوع کند. (برای مشاهده خبر کلیک کنید)

گفتنی است به نظر بسیاری از کارشناسان پان‌ترکیسم با «نفوذ»در بدنه استانداری استان آذربایجان غربی موفق شده است خود را به صورت “بورکراتیک” درآورده و به صورت خزنده به مصالح ملی ضربه زند.

حال باید دید که آیا آقای هادی بهادری واقعا نامزد انتخاباتی گوناز.تی وی و بقیه شرکاء است یا خیر. اگر چنین نیست، بهادری میتواند با محکوم کردن حرکت های قومی و شبکه گوناز و هر نوع حرکت در مسیر خدشه بر همدلی و همزبانی ملی حسن نیت خود را ثابت و به راه خود ادامه دهد. در غیر این صورت به دلیل اقدام علیه قانون اساسی و استقلال ممکلت از میدان اخراج خواهد شد.