هیاتی از پارلمان باکو نخستین بار با رییس کنست اسرائیل دیدار کرد

۲۲ بهمن, ۱۳۹۴
هیاتی از پارلمان باکو نخستین بار با رییس کنست اسرائیل دیدار کرد

به سر می برد،  روز دهم فوریه با یوری ادلشتین Yuli Edel?teyn، رییس کنست و Tsaxi Aneqbi، رییس کمیته امور دفاعی و بین المللی کنست دیدار کردند.
در این دیدارها ، سوفا لاندور Sofa Landver ، مایکل اورن Maykl Oren ، روبرت ایلاتوف Robert ?latov ، نمایندگان کنست  و لو اسپیواک Lev Spivak رییس انجمن بین المللی اسراییل-آذربایجان و نیز شائول سیمان-توف    Shaul Siman-Tov  ، عضو شورای مدیران این انجمن حضور داشتند.
این هیات پارلمانی جمهوری باکو شامل صمد سیدوف، عاصم ملازاده ، یئودا آبراموف Yevda Abramov، سئوینج فتحعلی اوا و نیز امیلیا خودیوف، رییس «مرکز اسراییل» در باکو می باشد.
آذرتاج یادآوری کرده است : یئودا آبراموف و صمد سیدوف، پیش از این نیز به کنست رفته بودند، اما این نخستین بار در تاریخ روابط اسراییل و جمهوری آذربایجان است سایر اعضای این هیات پارلمانی جمهوری آذربایجان در کنست اسراییل حاضر شده اند.
این هیات همچنین با آویگدور لیبرمن، رییس حزب «اسراییل خانه ما» دیدار کردند. لیبرمن در این دیدار پیشنهادهای خود را در خصوص گسترش روابط اسراییل و جمهوری آذربایجان و گسترش مراودات با سازمان های غیردولتی و بین المللی مطرح کرد.

هیات پارلمانی جمهوری باکو در دومین روز سفر به اسراییل از موزه «یاد وا شم» قربانیان هولوکاست دیدن کرد.